PS App İle PS5 Oyuncuları Çok Oyunculu Oturumlara Davet Edilebilecek

Sony, PlayStation 5 için arkadaşlarınızı ve diğerlerini çok oyunculu oyunlar oynamaya davet etme sürecini kolaylaştıran yeni bir güncellemeyi duyurdu. Yeni çok oyunculu davet aracı, PS5 kullanıcılarının PS App adlı mobil uygulamadan insanları oyunlara davet etmek için çevrimiçi olarak her yerde paylaşılabilecek bağlantılar oluşturmasına olanak tanıyor.

Sunulan bu yeni özellik, kodları herkese açık olarak değiş tokuş etme veya PSN ID’lerini özel olarak mesajlaşma ihtiyacını ortadan kaldırırken oyuncular, PS5 sahibi olsun ya da olmasın veya PlayStation Network’te arkadaşları olsun ya da olmasın, uygulamada başkalarının oturuma katılmak için tıklayabileceği bir davet bağlantısı oluşturabiliyor. Bağlantıya tıklandığında, alıcı doğrudan çok oyunculu lobiye veya maça bağlanacak ve herkesin hemen birlikte oynamaya başlamasına olanak sağlanacak. Sony, çoğu PS5 oyununun güncellemeler yoluyla bu özellikle uyumlu olacağını söylüyor. Oyuncular bağlantıları paylaşmanın yanı sıra kolay tarama için davetiyeler oluşturulan bir QR kodu aracılığıyla da gönderilecek.

Çoğu PS5 oyunu bu yeni davet sistemini destekleyecek olsa da Sony, bazı oyunların bu özelliği tam olarak entegre edebilmesi için güncelleme gerektirebileceğini belirtiyor.

Sony ayrıca özel bir araç oluşturmak için Discord ile birlikte çalıştığını paylaştı. Davet bağlantıları sohbet platformunda yayınlandığında, boş lobilerde beklemeyi önlemek için araç, çok oyunculu oturumun aktif mi yoksa boş mu olduğunu gösterecek şekilde dinamik olarak güncelleniyor.

Davet aracının ve Discord entegrasyonunun şu anda yalnızca PS5 oyunları için sunulduğunun altını çizelim. Sony, yeni çok oyunculu davet sistemini ve ek paylaşım seçeneklerini bu yılın sonuna doğru sunmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x