İslam Memiş “Altının son bir hamlesi var” diyerek yeni rotasını çizdi. Altın treni kalkıyor hazırlığa başlayın

Haber3’te yer alan bilgilere göre, ons altının 2000 USD psikolojik direncine ulaşması ile birlikte gün içi volatilitesinin de yükseldiğine şahit oluyoruz. Son bir aydır haber akışları kaynaklı bir yükselişe imza atan ons altın kısa vadede önemli bir kazanca imza atmış oldu.

Bu nedenle önemli psikolojik dirençlerdeki hareketleri doğru analiz etmek son derece önemli hale geldi. Para piyasalarının uzmanı ismi İslam Memiş altın yatırımcısını uyardığı açıklamasında “Son bir hamlesi var” diyerek “Bu sefer 1.880 lira seviyesine yukarı yönlü kıracaktır” ifadesini kullandı.

“Bu yıl sonuna kadar yerleşen bir ons görürüz ve 2024 yılında 2.350 dolar seviyesine kadar bu yükselişler devam edebilir.” ifadesini kullanan İslam Memiş, “Son bir kar satışı, son bir düzeltme” uyarısında bulunarak “Ondan sonra altın treni kalkıyor arkadaşlar” dedi.

Memiş “Bu trenin ons tarafta gideceği yer 2.350 dolar seviyesi. Gram tarafında da bir miktar geri çekilme gördük” dedi.

Memiş “Yine sosyal medya hesabımdan geçen hafta şöyle bir mesaj vermiştim: 2 cumadır gram altın-TL fiyatı serbest piyasalarda fiziki tarafta 1.873 lira seviyesini test etti. Şimdi son bir hamlesi var.

Bu sefer 1.880 lira seviyesine yukarı yönlü kıracaktır. Yani yıl sonu beklentimiz gerçekleşecektir. Ancak 1.873 lira seviyesini ikinci kez test etmesine rağmen ‘Acele etmeyin, kenarda bekleyin!’ uyarılarım vardı.

Yani bugün gram altının 20 lira değer kaybettiğini gördük. Cuma günü sabredenler almayanlar iyi bir karar vermiş oldu. Tekrar ons altındaki bu baskılanma ile birlikte 1840-1830 lira destek seviyelerini takip ediyor olacağım.

Son demler. Ondan sonra hedef 2.000 lira seviyesi arkadaşlar. Bu yıl bitmeden 2.000 lira seviyesini gözüne kestiren bir gram altın karşımızda duruyor.

2024 yılının yarısına kadar olan süreçte 2.500 lira öngörüm halen devam etmekte. O yüzden altın borcu olanlar, düğün yapacak olanlar, altın yatırımını düşünenler bu seviyeleri tekrar göz önünde bulundurmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x