Apple’ın “Daha İyi Yapay Zekâ Özellikleri” İçin Meta ile Görüştüğü İddia Edildi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği WWDC 2024 etkinlikleri kapsamında “Apple Intelligence” teknolojisini duyurdu. Bu teknoloji, en basit anlatımı ile ChatGPT’nin iPhone’lara entegre edilmesini içeriyordu. Apple, bu kapsamda OpenAI ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Ancak gelen son haberler, Apple’ın yapay zekâ konusunda geride kaldığını kabul ettiğini ve alabileceği her türlü yardıma açık olduğunu gösteriyor. Zira Wall Street Journal tarafından servis edilen bir habere göre şirket, Meta ile bir görüşme içerisinde. Şirket ayrıca Anthropic ve Perplexity isimli yapay zekâ firmaları ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Kullanıcılar, Apple Intelligence kapsamında istedikleri yapay zekâ modelini tercih edebilecekler

Açık konuşmak gerekirse Apple’ın OpenAI rakibi diğer firmalarla görüşme içerisinde olması şaşırtıcı değil. Çünkü şirket, WWDC 2024 etkinliklerinde yaptığı açıklamada, kullanıcıların Apple Intelligence kapsamında istedikleri yapay zekâ modelini tercih etmelerini sağlayacaklarını söylemişti. Hâl böyle olunca Meta, Anthropic, Perplexity ve hatta Google ile görüşmeler yapılması oldukça normal.

Wall Street Journal’ın servis ettiği habere göre Apple ile diğer yapay zekâ firmaları arasındaki görüşmelerden bir sonuç çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Konuya aşina kaynaklara göre görüşmeler henüz erken aşamada.

Peki Apple Intelligence neler sunuyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x